Brīnumam jāpalīdz

L. Šmite

2022. g. 16. dec.

Klusas nakts, svētas nakts neatkārtojamo burvību cilvēks cenšas piedzīvot katru gadu no jauna, un Jēzus Kristus piedzimšanas brīdim, kā prazdams, cik radoši spēdams, gatavojas laikus. Jau novembrī šur tur uzrodas pa vienai gaismiņai, pa vienam mirdzošam zvārgulītim, tiem pievienojas spožu uguntiņu virtenes, iedegtas sveces un svecītes, izpušķotas svētku egles un eglītes. Arvien biežāk iesmaržojas tikko ceptas piparkūkas un mandarīni. Logos parādās baltas papīra pārslas, briedīši, zvaigznītes. Tā mēs pasaulei paužam karsto vajadzību pēc visa gaišā un labā. Kaut kur pulcēties sāk rūķu saime, top dāvanas, pildās saldumu paciņas, uzrodas mīlīgas rūķu mājiņas, un skolā ciemā ierodas pats Ziemassvētku vecītis, tālu ceļu braucis motorizētās kamanās, un Ērika Baloža piemīlīgās Riko lelles. Viss liecina, ka esam lielā notikuma gaidās.
Decembrī tiek darīts viss, lai palīdzētu notikt brīnumam, kad gaisma pārspēj melno, biezo tumsu, kad iestājas svētsvinīgs miers virs zemes un cilvēkiem ir labs prāts. Kaut uz mirkli, bet miers par to, ka labais uzvarējis, lai cik pretinieks spēcīgs un neuzveicams šķitis. Un tā Ķiplociņš izbēg no neīstā Vecīša, atmasko viltniekus. Pirmajā mācību semestrī sastrādātie nedarbi kļūst par darbiem. Skolas Ziemassvētku bagātīgajā tirdziņā, pirms kura teciņiem klusām izdejota daža laba tautu deja, tiek atrastas dāvanas, ar kurām iepriecināt sevi un citus, paturot prātā, ka dāvanas uzdevums – adresātam nodot vēstījumu: “Paldies, ka tu esi man un šai pasaulei!”.
“Ko vēlies, lai ielieku dāvanā?” izrādes laikā skatītājiem vaicāja viena no Riko lellēm. Bērni zālē sauca: “Naudu! Telefonu!”. Nevajadzēja tā jautāt, lai negadītos, kā lielu dāvanu biežai pieprasītājai pasakā par zelta zivtiņu. Mācīsimies novērtēt mazumiņu! Arī mazs spēj būt liels. Lai atceramies cinīti un vezumu, lāci un peli no tautas mutvārdu daiļrades! Cilvēkiem Ukrainā šobrīd visburvīgākā dāvana ir siltu zeķu pāris, svece, kabatas lukturītis. Ziedosim kādu tiesu no saviem tirgus ieņēmumiem tiem, kuriem šodien klājas nežēlīgi smagi! Brīnums notiks, ja tam palīdzēsim.
Lai mūsu miers vairo pasaules mieru! Lai vairojas dāvināšanas prieks un ticība, ka gaisma (labais) iespēj visu!