Ar ko sākas Latvija?

Latviešu valodas skolotāja Linda Šmite

2022. g. 17. nov.

Katrai upei ir savs sākums - sīks strautiņš, neredzama urdziņa.

Ar ko sākas Latvija?

Katrai upei ir savs sākums – sīks strautiņš, neredzama urdziņa. Katram cimdam ir savs sākums – dzīpara gals. Un Latvijai ir sākums, katru dienu jauns, tas iedots līdzi uz skolu atnākušam cilvēkbērnam un tālāk nesams no gada uz gadu. Skolā vienkopus vislabāk redzams, ar ko gan iesākas Latvija.
Ar karogu, karodziņu, ar svecītes gaismiņu.
Ar svētku drānām un svinīgiem vārdiem, ko 17. novembra rītā Latvijas valsts dzimšanas dienas piemiņas brīdī Bebru pamatskolas skolēniem sacīja skolas direktore Lidija Degtjareva un skolotāja Vineta Grinšpone.
Ar glītu rakstu, kas bija apskatāms 1. – 4. klases skolēnu glītrakstīšanas izstādē.
Ar dziesmām, kuras Latvijai dziedāja skolas vokālais ansamblis.
Ar savas valsts vēstures zināšanām, kas tika parādītas sociālo zinību un vēstures konkursos.
Ar stāstu par latviešu nacionālo varoni Lāčplēsi, kas tika izzīmēts vizuālās mākslas stundās un iepazīts literatūrā.
Ar domrakstu “Ko man nozīmē Latvija” un pasaku “Latvija un jūra” un ukraiņu bērniem pausto par šo zemi, šo valsti, kas mums izcīnīta un dota, lai to mīlētu un koptu.
Latvija sākas ar mani, tevi, mums visiem un noskaņu, ko radām ap sevi, vai tas būtu nolasīts dzejolis, izrotāts klases logs, izgatavots dekors vai pasniegtas īpašas svētku pusdienas. Latvija sākas ar skolu, kurā kā kalvē top Latvijas nākotne, tās veidotāji un jaunie sargi.
Latvija sākās ar novembra tumsu, kurai nav varas pār gaismu. Gaisma uzvar vienmēr. Saules mūžs būs Latvijai, ja cieņā tiks turēta latviešu valoda, tautas vēsture, tradīcijas un valsts likumi un cilvēki.
Latvija sākas ar cieņu.
Daudz laimes, Latvija, 104. dzimšanas dienā!